Haberler  

Meslekî ve Teknik Liselerde Yüz Yüze Eğitim 5 Ekim İtibariyle Başladı

152
5-10-2020

Meslekî ve teknik liselerde yüz yüze eğitim 5 Ekim itibariyle başladı. Tüm önlemlerin alındığı, maske - mesafe ve hijyen kurallarının özenle uyulduğu meslekî ve teknik eğitim liselerimizde eğitim - öğretim faaliyetleri bugün itibariyle başladı. Uzun bir aradan sonra öğretmenleri ve sınıflarıyla buluşlanın heyecanını yaşayan öğrencilerin yeni normale kolaylıkla uyum sağlandı gözlemlendi. 

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin 9. Sınıflarındaki Mesleki Gelişim Atölyesi dersi EBA Platformları ve canlı ders uygulamaları ile verilecektir.
Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin 9. Sınıflarındaki Mesleki Gelişim Atölyesi dersi dışında kalan diğer meslek dersleri meslek.eba.gov.tr adresinde yayınlanan "Çerçeve Öğretim Programları" içinde yer alan haftalık ders çizelgesindeki süresi kadar yüz yüze yapılacaktır.

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin 10., 11. ve 12. Sınıflarında meslek.eba.gov.tr adresinde yayınlanan ders bilgi formlarındaki kazanımlara ait Başarım Ölçütlerinin "Bilgi" kısımları EBA Platformları ve canlı ders uygulamaları ile "Beceri" kısımları ise yüz yüze verilecektir. Haftalık ders çizelgelerine göre yüz yüze ve uzaktan eğitime ayrılacak ders süreleri alan zümre öğretmenlerince belirlenecektir.

Mesleki Eğitim Merkezlerinin tüm sınıf seviyelerinde; işletmelerde mesleki eğitim dersi dışında kalan tüm meslek dersleri EBA Platformları ve canlı ders uygulamaları ile verilecektir.

Yüz yüze eğitimde öğrenciler gruplara ayrılarak her ders saatinin 30 dakika, teneffüslerin 10 dakika ve öğle arasının 45 dakika olarak uygulanacaktır.

Alan ve dal derslerinin uygulama kazanımlarının yüz yüze, bilişsel/teorik kazanımlarının ise uzaktan eğitim yoluyla verilmesi, yüz yüze ve uzaktan eğitim ile verilen alan ve dal derslerinin süre, kazanım ve içerik açısından bir bütün olarak değerlendirilecektir.

Öğrencilerin okulda geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda gerekli rehberlik ve yönlendirme yapılması, okul yöneticileri ve öğretmenlerce de takibinin yapılarak okulda gerçekleştirilecek olan yüz yüze eğitim faaliyetleri hakkında öğrencilere "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"na göre gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Son Düzenlemeler: 05 Ekim 2020
İlgili İçerikler: Proje Kapsamında Yenilenen Bilişim Atölyeleri EBA Destek Noktası Olarak Hizmet Vermeye Başladı Gezgin EBA Destek Noktası Hizmet Vermeye Başladı "Geleceğiniz İçin Mesleki Eğitimi Tercih Edin" Afişleri Asıldı Mersin Çamlıbel Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde Çocuk Gelişimi Atölyeleri Tamamlanıyor Şahinbey Meslekî Ve Teknik Lisesi / Şahinbey-Gaziantep Kıraç İmkb Meslekî Ve Teknik Lisesi / Esenyurt-İstanbul Âhi Evran Meslekî Ve Teknik Lisesi / Reyhanlı-Hatay KARAKÖPRÜ GAP MESLEKÎ VE TEKNİK LİSESİ / KARAKÖPRÜ-ŞANLIURFA GÖRÜKLE MESLEKÎ VE TEKNİK LİSESİ / NİLÜFER-BURSA ÂHİ EVRAN MESLEKÎ VE TEKNİK LİSESİ / REYHANLI-HATAY
Meslekî